En  Ru  Ua
 
 
 
 
 
 
Часопис картографії

 

 

 

 

 


Геодані

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Чупа Т., Суліговский Р., Валек Г.

Використання даних повітряного лазерного сканування для моделювання рельєфу дна під час проектування водосховища — на прикладі долини р. Суфраганця (Келец, Польща)

      В статті проілюстровані можливості використання даних лазерної аерофотозйомки (ЛАФЗ) для морфологічного аналізу запроектованого багатофункціонального водосховища Пєтрашка, розміщеного в гирлі річки Суфраганець в Кельцах (Республіка Польща). Фактичним матеріалом слугувала цифрова GRID-модель території з роздільною здатністю сітки 0,5 м, опрацьована фірмою MGGP Aero на основі хмари пунктів зі зйомки, здійсненої у 2011 році. Аналіз здійснено з використанням програми SAGA GIS, в якій виконано моделювання дна долини Суфраганця із визначенням берегової лінії майбутнього водосховища, а також його майбутніх основних геометричних та морфологічних показників.

      Практичним результатом представленого в статті опрацювання, аналізу, моделювання є визначення об’єму ґрунту, який слід перемістити із запроектованого водосховища в процесі реалізації проекту, а також виділення прибережних рекреаційних смуг.

      Вказано на необхідність застосування цифрової моделі території, створеної на основі даних ЛАФЗ, для детального моделювання берегової лінії, а також рельєфу дна проектованого водосховища при встановлених двох рівнях наповнення.

      Ключові слова: LiDAR, цифрова модель рельєфу, водосховище, топографія дна.

 
 

 
 
  +38 098-456-90-20
  +38 095-311-69-98
UkrNetMail logograd@ukr.net  
Gmail

inventlib@gmail.com

 

FBMessenger https://www.facebook.com/logograd FaceBook facebook.com/logograd  
Viber +38 098 456 90 20 linkedin.com/in/andrey-oreshchenko  
Telegram +38 098 456 90 20 Instagramm andrey_oreshchenko  
WhatsUp +38 098 456 90 20